niedziela, 6 maja 2012

Na żywo: Śląsk Wrocław - Stal Ostrów Wielkopolski [2 mecz]

22:05 Faulowany Artur Grygiel. Pozostało 13,3 sek. Grygiel wykorzystuje jeden osobisty, zbiera Płatek, ale przechwytuje piłkę Dymała. Na linii rozgrywający Stali. Nie wytrzymał presji. Nie trafia ani jednego wolnego. Na 6 sekund do końca piłkę ma Stal. Równo z syreną nie trafia Kałowski. 67-64 dla Śląska. 2-0 po dwóch meczach. Dziękuję za uwagę.

22:03 Nieudana akcja lidera Stali. 14 sek. do końca piłkę ma Śląsk i prowadzi 66:64. Chyba Stalówka przegrała wygrany mecz ...

22:02 Faul Dymały. Na linii Mroczek-Truskowski. 1/2. Dwa punkty przewagi Śląska. 30 sek. do końca.

22:01 Strata Marcina Dymały. Minuta do końca.

21:59 Mateusz Zębski sfaulował Rafała Glapińskiego. Rozgrywający wrocławian na linii rzutów wolnych. Dwa celne. 65-64 dla Śląska.

21:58 Kontrowersyjny faul w ataku Marcina Dymały. 1:44 do końca, piłkę ma Śląsk. Na parkiecie bohater wrocławian z soboty, Tomasz Bodziński.

21:55 Śląsk zbiera dwa razy w ataku. Za trzy ponownie Grygiel. Koszykarze Stali nie mogą go zatrzymać. Rzuca po zasłonach i się nie myli. 64-63.

21:54 Będzie jeszcze ciekawie. Za trzy punkty Artur Grygiel. Tylko dwoma punktami prowadzi Stal. Po chwili faul Grygla i linii rzutów wolnych Marcin Dymała. 64-60 dla Stali.

21:50 Przewinienie Jakuba Dryjańskiego (4 osobiste i 4 faul drużyny). Artur Grygiel trafił, ale rzut wolny nie doszedł do celu. 62-57 Stal.

21:49 Dużo lepsza defensywa Śląska. Twarda obrona nie przynosi jednak efektów, bo wrocławianie faulują w ostatnich sekundach trwania akcji. Nie zmienia to faktu, że Stal przestała trafiać i ma ogromne problemy z rozgrywaniem akcji.

21:48 Udany wjazd Artura Grygiela. Na parkiecie Krzysztof Spała. 62-55 dla ostrowian.

21:46 Na 5 minut przed końcem 61-53 dla Stali. Śląsk jednak wzmocnił defensywę i zdecydowanie trudniej zdobywa się punkty ostrowianom.

21:35 Stali wszystko wpada, nawet nieprawdopodobne rzuty. Z odchylenia Łukasz Olejnik. 59-48, a Śląsk ponownie popełnia stratę. Koniec trzeciej kwarty.

21:33 Za trzy Marcin Kałowski. 55-48 dla Stali. Ostrowianie ponownie przejmują kontrolę nad spotkaniem. Punkty dorzucił też Marcin Dymała. Przewaga Stali wynosi już dziewięć punktów. Wrocławianie po raz trzeci gubią piłkę.

21:29 Miałem chwilowo utrudniony dostęp do laptopa. Przez ten czas 5 faul złapał Mariusz Matczak. W narożniku rozgrzewa się już Krzysztof Spała. Po kontrze Mateusza Zębskiego 52-48 dla Stali, a Śląsk prowadził już nawet trzema oczkami.

21:19 Śląsk zaczął lepiej bronić. Stal dwa razy nie zdołała nawet oddać rzutu. Pod koszami rządzi Hyży, który ma już 19 punktów (14 z nich zdobył w drugiej kwarcie). 42-41 dla Śląska.

21:02 Za dwa punkty tuż przed zakończeniem drugiej kwarty Norbert Kulon. 39-36 dla Stali. Temperatura meczu ewidentnie wzrosła. Usłyszymy się po przerwie.

21:00 Radosław Hyży prowokuje zawodników Stali. Nie wytrzymał tych prowokacji Wojciech Szawarski i wyskoczył na parkiet. Czyżby chciał sparować z podkoszowym Śląska? :)

20:56 4 faul Mariusza Matczaka. Ostrowianie pozostali z Marcinem Dymałą na rozegraniu i niedoświadczonym Krzysztofem Spałą. Ponownie mam wątpliwości, czy nie było to wydumane przewinienie. Z linii rzutów wolnych nie myli się dzisiaj Hyży. Trafia dwa rzuty osobiste. Już tylko dwa punkty przewagi Stalówki.

20:51 Rozegrał się Radosław Hyży, Kolejne punty tego zawodnika. Przechwyt Wojciecha Leszczyńskiego. Wrocławianie po chwili tracą piłkę. Z ławki rezerwowych bardzo przeżywa mecz Wojtek Szawarski, który jest kontuzjowany i wróci na parkiet dopiero na mecze w Ostrowie Wielkopolskim. W kontrze udanie Mateusz Zębski. 34-27. 3 faul Mariusza Matczaka. Sędziowie dziwnym trafem zaliczają punkty Hyżego, których nie było. Ten trafia rzut wolny. Ponownie emocjonalnie przy stoliku zachowywał się Mikołaj Czaja, na szczęście uspokoił go Wojciech Szawarski. Walka toczy się kosz za kosz. 36-32 dla ostrowian.

20:50 Do indywidualnego bronienia Marcina Dymały oddelegowany został Wojciech Leszczyński. W dniu wczorajszym z tego zadania wywiązywał się co najmniej dobrze.

20:47 Obrona na całym parkiecie Śląska daje efekty. Wojciech Leszczyński przechwycił piłkę i zdobył łatwe punkty, a po chwili po raz kolejny podkoszowych z Ostrowa Wielkopolskiego ograł Radosław Hyży. Śląsk zmniejsza straty do sześciu punktów.

20:46 Fantastyczna dyspozycja rzutowa koszykarzy Stali. Za trzy po raz kolejny Łukasz Olejnik. 31-20 dla gości. Trzecie przewinienie popełnia Olejnik.

20:44 Pierwsze punkty Marcina Dymały. Niebezpieczny w polu podkoszowym jest jednak Łopatka, który ciągnie teraz grę Śląska. Fantastyczne zagranie Dymały z Cielebąkiem i punkty tego drugiego. 28-20.

20:42 Kałowski ponownie za trzy. Odpowiada po chwili z tego samego miejsca Mirosław Łopatka.

20:41 Czysty blok Łukasza Olejnika. Sędziowie mają inne zdanie. Na linii rzutów wolnych Mirosław Łopatka, który pojawił się na początku drugiej kwarty na parkiecie. Nie trafia ani jednego rzutu osobistego.

20:40 Wydaję się, że ostrowianie mają mecz pod kontrolą. Dobrze na tablicy atakowanej gra Tomasz Cielebąk, dając zespołowi zbiórki. Tafia jednak tylko jeden rzut wolny. 21-13 dla Stali.

20:39 Właśnie otrzymaliśmy statystyki po pierwszej kwarcie. Co ewidentnie rzuca się w oczy to 5 zbiórek więcej Stali oraz już 4 asysty. Dzień wcześniej koszykarze Stalówki mieli tylko 3 otwierające podania.

20:34 Koniec pierwszej kwarty. Wynik w ostatnich sekundach nie uległ zmianie. Ostrowianie w porównaniu z dniem wcześniejszym grają zdecydowanie lepiej w ataku. Śląsk tymczasem pudłuje w prostych sytuacjach spod kosza. Zawodnicy gości lepiej zastawiają również pole podkoszowe.

20:31 Po czterech zbiórkach w ataku Stali za trzy trafił Łukasz Olejnik. Wrocławianie natomiast są bardzo nieporadni w ataku, słabiej też bronią. 18-12 dla Stalówki.

20:27 Szybko za trzy odpowiada Kałowski. Po chwili analogiczna akcja tego samego zawodnika. Doświadczony rzucający obrońca trafił już trzy trójki w 6,5 minuty. 15-10 dla Stali.

20:25 Role się niejako odwróciły dzisiaj to wrocławianie nie trafiają prostych rzutów w kontrze. Za to nic nie zmieniło się w kwestii celności za trzy punkty. Celnie rzuca Adrian Mroczek-Truskowski, wyprowadzając Śląsk na punktowe prowadzenie.

20:23 Pierwsza trójka Stali. Za trzy trafił Marcin Kałowski. Od początku widać, że ostrowianie są lepiej dysponowani rzutowo niż w dniu wczorajszym. Mecz toczony jest w szybkim tempie. W kontrze trafia Matczak, ale za chwile pod drugim koszem akcję 2+1 wykonuje Radosław Hyży. 9-7 dla Stali.

20:21 Prosta strata Matczaka, który najpierw nie wyprowadził na pozycję wolnego Kałowskiego, a później dał sobie odebrać piłkę Rafałowi Glapińskiemu. Ten zdobył punkty w kontrze dla Śląska. Pod koszem trwa ostra walka Hyżego i Dryjańskiego. Obaj dwukrotnie w jednej akcji leżeli na parkiecie. Sędzia jednaki nie gwizdnął.

20:17 Rzut sędziowski wygrany przez Stal. Pierwsze punkty zdobywa Mariusz Matczak. Z półdystansu odpowiada Mroczek-Truskowski.

20:15 Znamy pierwsze piątki obu zespołów:

Śląsk - Marcin Kowalski, Mateusz Płatek, Radosław Hyży, Adrian Mroczek-Truskowski, Rafał Glapiński

Stal - Mariusz Matczak, Marcin Dymała, Marcin Kałowski, Jakub Dryjański, Łukasz Olejnik

20:10 Rozpoczyna się oficjalna prezentacja obu zespołów. Atmosfera zdecydowanie bardziej letnia niż dzień wcześniej.

20:03 Zaczynamy relację na żywo z drugiego spotkania Wielkiego Finału II ligi grupy B. Na hali mniej osób niż dzień wcześniej. Wszystko przez rozgrywki piłkarskie. O godzinie 17:00 wystartowała ostatnia kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarze Śląska musieli wygrać w Krakowie, by zdobyć mistrzostwo Polski. Podopiecznym Oresta Lenczyka ta sztuka się udała i większość kibiców "Wojskowych" świętuje na Starym Rynku.